SM8S36A-TP
Mfr.Part #
SM8S36A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SM8S36A-TP
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO218AB
Stock
15094
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
114A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V